Tomas Gaidamavičius: apie pralaimėjimą „Ereliams“, svarbią pergalę Tauragėje ir laukiančias šios savaitės akistatas

2019.12.12

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ šią savaitę sieks pratęsti pergalių seriją dvejomis namų rungtynėmis. Pirmieji varžovai ketvirtadienio vakarą bus Šilutės „Šilutė“, o jau šeštadienį į Klaipėdą atvyksta Jovanos „Jonava“.
Prieš pirmąsias rungtynes „bcneptunas.lt“ tradiciškai pakalbino komandos vyriausiąjį trenerį Tomą Gaidamavičių, kuris pasidalijo mintimis apie praėjusią savaitę žaistas rungtynes ir ko galima tikėtis iš atvykstančių varžovų.
„Su Mažeikių komanda turbūt per anksti patikėjome pergale po gero pirmo kėlinio, – pralaimėjimo priežastį išskyrė T.Gaidamavičius. – Paskui nesilaikėme disciplinos, sakyčiau kad rungtynės labai panašios kaip su Šilalės ekipa. „Ereliai“ turi daug naujų žaidėjų, jie kovoja ne tik už komandą, bet ir už save. Mes jiems leidome pajusti kraujo skonį, o jie tuo naudojosi. Be to jie puolime atsikovojo 15 kamuolių, nors nėra aukštesni už mus. Tai paprasčiausiai rodo komandos kovingumą“.
Nors Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ ir pradėjo savaitę pralaimėjimu, tačiau greitai persigrupavo, padarė išvadas ir išsivežė svarbią pergalę iš „Bastilijos“ sporto komplekso.
„Viską sudėliojome prieš rungtynes, pasakėme žaidėjams, ką kiekvienas turi padaryti ir tai, jog negalime žaisti nedisciplinuotai, – apie žaidėjų nuteikimą rungtynėms kalbėjo strategas. – Tauragėje tvarkingai žaidėme visas 40 minučių, diktavome rungtynių tempą ir taip pavyko iškovoti pergalę“.
Šilutės komanda pasižymi labai greitu žaidimu ir staigiomis atakų baigtimis. Daug progų bėgti į greitą puolimą jie susikuria perimant kamuolius, o tai „Šilutė“ daro geriausiai lygoje – 10,42 perimtų kamuolių per rungtynes. Taip pat ši komanda gerai atakuoja iš visų aikštės taškų, ką ir išskyrė „Neptūnas-Akvaservis“ komandos treneris T.Gaidamavičius. Jų pataikymo procentas siekia 49, o tai yra antras rezultatas lygoje. Šioje komandoje yra daug pavojingų žaidėjų ir net 6 iš jų renka dviženklį naudingumą per rungtynes. Tai bus svarbios rungtynės abiems komandos, nes turnyrinėje lentelėje komandas skiria tik viena pergalė.
„Šilutės komanda pasižymi kovingumu, – apie pirmuosius varžovus kalbėjo T.Gaidamavičius. – Tiek puolime, tiek gynyboje ši komanda gerai dirba. Bus labai sunku, nes jie mėgsta labai greitą žaidimą, trumpas atakas – bandysime stabdyti tai ir statyti juos į pozicinį puolimą. Disciplina bus svarbiausias dalykas, aišku ir laisviems reikės susimesti metimus, ko kartais nepavyksta padaryti“.
Antrasis varžovas šią savaitę bus Jonavos „Jonava“. Nors pastaroji komanda ir buksuoja šiame sezone, tačiau kaip ir kiekvienos komandos, taip ir „Jonavos“ nurašyti negalima. Dar sykį į komandą pasikvietę Martyną Linkevičių, kuris komandai pridės stabilumo ir patirties, bandys patriukšmauti ir iškovoti daugiau pergalių, nei pirmajame rate. Esmine susitikimo dvikova gali tapti Vytauto Šarakausko ir Jaquan Thomas akistata. Abu yra komandos lyderiai ir žaidžia panašiose pozicijose.
„Jie galima sakyti irgi nauja komanda, kaip „Ereliai“, – apie Jonavos ekipos komplektaciją kalbėjo T.Gaidamavičius. – Labai pavojinga komanda, turi patyrusių žaidėjų. Bet šiose rungtynėse viskas priklausys kaip mes laikysimės žaidybinio plano, tai yra svarbiausia“.
Abi šios savaitės rungtynes kviečiame stebėti  Kūno kultūros ir rekreacijos centre, Dariaus ir Girėno 10, Klaipėdoje. Šiandien, 18val. susitinkame su Šilutės „Šilute“, o šeštadienį 16val. priimsime Jonavos „Jonavą“.