Tomas Gaidamavičius: prieš šventes tikimės įteikti sau Kalėdines dovanas

2019.12.19

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ komanda šią savaitę sužais paskutinius susitikimus šiais metais. Pirmasis susitikimas vyks Telšiuose, o antrasis Klaipėdoje, kuomet uostamiesčio komanda priims Šakių „Vytį“.
Prieš artėjančias dvikovas „bcneptunas.lt“ pakalbino komandos vyriausiąjį trenerį Tomą Gaidamavičių, kuris papasakojo apie sėkmingą praėjusią savaitę, laukiančias dvikovas Telšiuose ir Klaipėdoje, bei Klaido Metrikio žaidimą.
„Praėjusios savaitės rungtynės džiugina tuo, kad pagaliau įeiname į optimalią formą, – „bcneptunas.lt“ pasakojo strategas. – Buvo ir keli pralaimėjimai ir kelios pergalės, bet ar išlaikysime tokį žaidimą matysime šią savaitę. Taip pat džiugina ir koncentracija visų rungtynių metu. Aišku „Šilutė“ rungtynių gale atsigavo, kažkiek mes juos patys paleidome, siausti pradėjome, bet pergalė superinė prieš artimiausius varžovus. O su Jonava nuo pat pradžių griebėme žaidimo tempą į savo rankas, naudojome didelę rotaciją ir kažkiek išvarginome juos. Bet labiausiai rungtynėms įtakos turėjo fiziškumas“.
Pirmąsias rungtynes Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ ketvirtadienio vakarą žais Telšiuose, kur susitiks su vietos komanda. „Telšiai“ šiuo metu yra absoliutūs „Viking-Lotto“ NKL lyderiai su 18 pergalių ir vos dviem pralaimėjimais. Vis dėlto vienas iš tų pralaimėjimų ir buvo patirtas Klaipėdoje, kuomet „Neptūnas-Akvaservis“ telšiškius apdovanojo pirmu sezono pralaimėjimu (80:66). Kitas pralaimėjimas buvo patirtas Marijampolėje (87:78). „Telšiai“ puikiai atakuoja iš visų aikštės distancijų, o tą byloja ir pataikymo procentas, kuris siekia 52% ir yra geriausias visoje lygoje. Taip pat ši komanda puikiai dalinasi kamuoliu atlikdama 23 rezultatyvius perdavimus per rungtynes ir tai, taip pat yra pirmas rezultatas lygoje. Be viso to, ši komanda perima ir po 9 kamuolius per rungtynes, kas jiems leidžia bėgti į greitas atakas. „Telšiai“ turi ir puikių, individualiai stiprių krepšininkų, o net aštuoni žaidėjai renka daugiau nei po 10 taškų per rungtynes.
„Telšiai“ yra gerai sukomplektuota komanda, – apie gilią telšiškių sudėtį kalbėjo Tomas Gaidamavičius. – Bandysime su jais pakovoti, kažkiek nervus pagadinti ir galbūt nugvelbti iš jų pergalę. Pirmas rungtynes laimėjome dėl geros gynybos, dabar stengsimės vėl tą patį pademonstruoti. Svarbiausia „Telšiams“ neduoti įsibėgėti, neleisti žaisti jų mėgstamo žaidimo. Jei jie pradeda bėgti, mesti, pataikyti tai jie tampa sunkiai sustabdomi“.
Šeštadienį į Klaipėdą atvyksta Šakių „Vytis“. Nors ši komanda ir nėra tarp lyderių ir sunkiai renka pergales, tačiau tai tikrai yra pavojinga komanda. Sezono pradžioje dėl žaidimo įvairiuose 3×3 čempionatuose „Vyčiui“ negalėjo padėti galima sakyti kertiniai komandos žaidėjai: Aurelijus Pukelis, Šarūnas Vingelis, Marijus Užupis, Paulius Beliavičius. Be jų Šakių miesto komanda vertėsi ir pirmose tarpusavio rungtynėse su Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ ekipa, o tada Šakiuose triumfavo būtent uostamiesčio komanda (98:88). Šeštadienį laukia visai kitokios rungtynės, o kad bus sunkios rungtynės kalbėjo ir Klaipėdos komandos strategas.
„Vytis“ labai pavojinga komanda kaip ir „Ereliai“, – apie būsimus varžovus kalbėjo T.Gaidamavičius. – Žaidžia laisvą, greitą krepšinį, irgi bando įeiti į optimalią sportinę formą. Porą rungtynių vos keliais taškais pralaimėjo. Namuose bus labai sunku su jais“.
Klaidas Metrikis pastaruoju metu nerodė tokių gerų rezultatų kaip sezono pradžioje. Vis dėlto paskutinėse rungtynėse prieš Jonavos „Jonavą“ šis 19-metis įmetė 25 taškus ir sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes. Galima tik spėlioti ar dėl kritusios sportinės formos kalta psichologija ar kelios traumos, kurias Klaidas patyrė sezono metu. Tačiau panašu, kad Klaidas blogas rungtynes paliko už savęs ir grįš į sau reguliarius skaičius, o Tomas Gaidamavičius tiki Klaidu ir jo sunkiu darbu treniruotėse.
„Ta psichologija daugeliui jaunų žaidėjų pasireiškia anksčiau ar vėliau, – svarstė komandos strategas. – Negali tikėtis viso sezono metu stabilaus žaidimo. Buvo ir į duobelę papuolęs, ir trauma kažkiek kišo koją, bet jis tikrai sunkiai dirba treniruotėse“.
Pirmosios šios savaitės rungtynės svečiuose su „Telšiais“ jau šiandien 18 val., o šeštadienį 16val. „Neptūnas-Akvaservis“ namuose priims svečius iš Šakių.