Varžovų šturmą susitikimo pabaigoje atlaikęs „Neptūnas“ Citadele-KMT pradėjo pergale

2022.10.20

Klaipėdos „Neptūnas“ įsirašė pirmąją pergalę Citadele-KMT, kai po atkaklios ir įnirtingos kovos nugalėjo Alytaus „Wolves“ komandą rezultatu 85:81 (25:18, 26:27, 16:18, 18:18).

Rungtynes komandos pradėjo gan lėtai ir nerezultatyviai, o sužaidus kiek daugiau nei 4 minutes, rezultatas buvo lygus (4:4). Visgi likusį ketvirčio laiką abi komandos puolime atrodė solidžiau. D. Gailiaus į priekį tempiamas „Neptūnas“ po pirmojo kėlinio susikrovė 7 taškų pranašumą (25:18).

Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai turėjo ir dviženklį pranašumą (32:22), bet A. Juškevičiaus vedama Alytaus ekipa surengė spurtą 19:6 ir įgijo minimalią persvarą (38:39). Į tai „Neptūnas“ atsakė spurtu 6:0 ir vėl susigrąžino pranašumą (44:39). Netikėtu lyderiu tapęs M. Vaitkus per 7 sužaistas minutes pelnė 11 taškų ir padėjo savo komandai susikrauti 6 taškų persvarą prieš ilgąją pertrauką (51:45).

Pirmoje susitikimo dalyje klaipėdiečiai puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių (23:11)

Trečiąjį kėlinį užtikrinčiau pradėjo „Wolves“. Kol uostamiesčio ekipai 3 minutes nepavyko pelnyti taškų, svečių komanda realizavo du tritaškius ir išlygino rezultatą (51:51). Gavę šaltą dušą šeimininkai nepasimetė ir atstatė turėtą 6 taškų pranašumą, o keletą likusių ketvirčio minučių ekipos pabaigė apylygiai. Vis dėlto A. Juškevičius prieš kėlinio pabaigą realizavo du baudų metimus (67:63).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė keliomis rezultatyviomis atakomis, bet „Neptūnas“ pamažu didino atotrūkį. Po D. Gailiaus taiklaus tritaškio metimo, skirtumas tarp komandų tapo 9 (77:68), o R. Kurtinaitis degino minutės pertraukėlę. Po pasitarimo du taškus pelnė svečiai, bet gerą bangą pagavęs „Neptūnas“ bėgo į priekį. Po M. White’o tolimo metimo, klaipėdiečiai įgijo 11 taškų persvarą (82:71). Nors iki pagrindinio laiko pabaigos ir buvo likę žaisti tik 2 minutės, alytiškiai ginklų nesudėjo ir surengė kelias rezultatyvias atakas, po kurių komandas skyrė 6 taškai (84:78). Visgi klaipėdiečiai persvarą išlaikė iki susitikimo pabaigos ir šventė pergalę.

Klaipėdos „Neptūnas“: D. Gailius 19, M. White’as 14 (4 atk.kam, 6 rez.perd.), R. Malmanis (6 atk.kam.) ir M. Vaitkus – po 11, O. Pleikys 8 (6 atk.kam.).

Alytaus „Wolves“: A. Juškevičius 30, H. Invernizzi 15 (4 atk.kam.), M. Lukauskis 14.