Vilniuje kritęs „Neptūnas“ kausis dėl „Betsafe–LKL“ bronzos

2019.05.24

Klaipėdos „Neptūnas“ antrajame „Betsafe–LKL“ pusfinalio mače sostinėje 70:83 (12:25, 15:24, 19:19, 24:15) nusileido Vilniaus „Rytui“ bei kovos dėl šalies čempionato bronzos apdovanojimų.
Mažajame finale klaipėdiečių laukia Panevėžio „Lietkabelis“, o pirmasis serijos iki trijų pergalių susitikimas „Švyturio“ arenoje vyks pirmadienį 18.50 val.
Kazio Maksvyčio auklėtiniai į duobę įkrito jau pirmajame ketvirtyje. 7-ąją rungtynių minutę Simas Galdikas susilaukė diskvalifikacinės pražangos, dėl kurios praleis pirmąjį serijos mačą dėl bronzos.
„Ryto“ pranašumas pirmajame kėlinyje buvo pasiekęs 15 taškų ribą (8:23), o į ilgąją pertrauką uostamiesčio ekipa nusinešė 22 taškų deficitą – 27:49.
Trečiajame ketvirtyje Osvaldas Olisevičius pataikė pirmąjį „Neptūno“ tolimą metimą šiame mače, tačiau šeimininkų atotrūkis didėjo toliau – „Ryto“ puolėjas Arnas Butkevičius pataikė tritaškį leidusį vilniečiams įgyti 28 taškų persvarą – 36:64.
Tomas Delininkaitis įpusėjus lemiamam ketvirčiui įmetė iš po krepšio bei taip bei priartino uostamiesčio krepšininkus per 14 taškų atstumą (60:74).
Vis dėlto po kelių akimirkų Lorenzo Williamsas buvo nubaustas abejotina pražanga, Kazys Maksvytis susilaukė techninės nuobaudos, o „Neptūno“ šansai iškovoti pergalę subliuško.
„Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius 15 (2/2 trit.), Deividas Gailius (6 atk. kam.) ir Gytis Masiulis (8 atk. kam.) – po 10, Lorenzo Williamsas ir Tomas Delininkaitis – po 7.
„Rytas“: Derekas Needhamas 16, Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius – po 14, Eimantas Bendžius 12.