Visų rungtynių metu pirmavusios „Neptūno“ merginos iškovojo užtikrintą pergalę

2021.02.13

Gynybos gniaužtuose supančiotos Šiaulių „Šiauliai” merginos nepasipriešino Klaipėdos „Neptūno” krepšininkėms 64:48 (20:16, 15:11, 15:15, 14:6). 
 
Rungtynės prasidėjo atkakliai ir kovingai, nei viena nei kita nesugebėjo įgyti didesnio pranašumo. Klaipėdietėms pirmajame kėlinyje niekaip nepavyko stabdyti Jaqcueline Benitez, tačiau ir pačios puolime turėjo nesulaikomai žaidusią Ligitą Tamutytę. Ketvirčio pabaigoje „Neptūnas” surengė 5:0 spurtą ir tokiu skirtumu laimėjo pirmąjį ketvirtį.
Nuo rungtynių pradžios atrodė, jog virs įtempta ir nenuspėjama kova, tačiau antrajame kėlinyje savo pranašumą pradėjo įrodinėti svečių komanda. 10:0 kėlinio pradžioje spurtavusios klaipėdietės įgijo rekordinę 14-os taškų persvarą (30:16). Į tai šiaulietės atsakė 5:0 ir sumažino deficitą iki 9-ių taškų (30:21). Prieš ilgąją pertrauką komandos dar spėjo apsikeisti keliais taikliais metimais, tačiau Andros Gabalytės auklėtinės išlaikė solidžią 8-ių taškų persvarą (35:27).
Trečiajame kėlinyje vyko tikra kova. Šiaulietės bandė grįžti į rungtynes ir mažinti atotrūkį, o klaipėdietės priešingai – didinti turimą persvarą. Vis dėlto nei vienai nei kitai komandoms savo tikslų įvykdyti nepavyko ir visi klausimai buvo palikti lemiamam kėliniui.
Ketvirtojo kėlinio pradžioje klaipėdietės supančiojo varžoves puikioje gynyboje. Tris minutes Romualdo Petronio auklėtinės nesugebėjo pelnyti taškų. Nors „Neptūnas” per tas tris minutes ir pelnė tik 5 taškus, bet jų pranašumas padidėjo iki 13-os (55:42). Kitoje atakoje Andra Gabalytė smeigė savo trečiąjį tritaškį metimą, o „Neptūno” persvara šoktelėjo iki rekordinės – šešiolikos. Šiauliečių krachas puolime baigėsi sužaidus šešias ketvirtojo kėlinio minutes, kai tylą nutraukė Savannah Plentovich. Vis gi viešnių iš Klaipėdos pranašumas buvo per didelis, kad šeimininkės grįžtų į rungtynes.
Klaipėdos „Neptūnas“: Ligita Tamutytė 22, Dalia Donskichytė 16, Andra Gabalytė 11 (18 atk.kam), Dominyka Paliulytė 10.
Šiaulių „Šiauliai“: Jaqcueline Benitez 19, Savannah Plentovich 10.