Visų rungtynių metu dominavęs „Neptūnas-Akvaservis“ įsirašo didžiausią sezono pergalę

2019.12.14

Problemų neturėję Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ iškovojo solidžią pergalę prieš Jonavos „Jonavą“ rezultatu 99:66 (21:16, 27:14, 22:19, 29:17).
Rungtynes geriau pradėjo „Neptūnas-Akvaservis“, kurie startavo 4:0, bet neilgai trukus Jonava atsakė savo keturiais taškais. Klaidas Metrikis ėmėsi iniciatyvos pirmajame ketvirtyje ir pelnė 9 taškus. Geriau kėlinuko pabaigoje finišavę klaipėdiečiai įgijo 7 taškų pranašumą, tačiau paskutinėmis sekundėmis Khalil Thomas realizavo dvitaškį ir sumažino savo komandos deficitą iki 5 taškų.
Antrasis kėlinys ir vėl geriau sekėsi „Neptūnas-Akvaservis“. Kol „Jonava“ prametinėjo savo metimus, klaipėdiečiai krovėsi pranašumą. Po taiklaus Klaido Metrikio metimo, šis savo komandos persvarą padidino iki 12 (30:18). Nors Jonavos komandai ir pavyko nutraukti taškų badą, bet tada prabilo Klaipėdos ekipos snaiperiai. Nojus Mineikis įskraidino du tritaškius metimus iš eilės, o Dovydas Romančenko pridėjo vieną ir šeimininkų pranašumas išaugo iki rekordinio 19 taškų (41:22). Ketvirčio pabaigoje žaidimas tapo lygus, komandos apsikeitė keliais taikliais metimais, bet „Neptūnas-Akvaservis“ prieš ilgąją pertrauką disponavo solidžia 18 taškų persvara (48:30).
Trečiasis ketvirtis nebuvo rezultatyvus, o sužaidus 4 minutes kėlinuko rezultatas buvo 6:4 (54:34). Svečiai visomis išgalėmis bandė grįžti į rungtynes, tačiau į kiekvieną taiklų pastarųjų metimą Klaipėdos komanda atsakydavo tuo pačiu. Kėlinio pabaigoje svečiai spurtavo ir pamažu tirpdė deficitą, o po taiklaus Martyno Pacevičiaus dvitaškio skirtumas sumažėjo iki 11 (58:47), o tai privertė Tomą Gaidamavičių prašyti minutės pertraukėlės. Po jos „Neptūnas-Akvaservis“ spurtavo 9:0 (67:47). Kėlinio pabaigoje Klaidas Metrikis įmetė tritaškį ir padidino komandos persvarą iki 21 taško (70:49).
Ketvirtasis kėlinys tapo formalumu T.Gaidamavičiaus auklėtiniams. Vis didindami pranašumą klaipėdiečiai mėgavosi žaidimu. Skirtumus tarp komandų vienu metu buvo pakilęs iki 30 taškų. Klaipėdos komandos strategas kėlinio pabaigoje leido pasireikšti jaunimui, kuris rungtyniavo solidžiai. Vyšnią ant torto uždėjo Matas Vaitkus įmetęs tritaškį metimą, kuris „Neptūnas-Akvaservis“ komandai leido įgyti 33 taškų pranašumą.
Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“: Klaidas Metrikis 25, Nojus Mineikis 14, Matas Vaitkus 13 (5 rez.perd), Vytautas Šarakauskas 12 (14 atk.kam).
Jonavos „Jonava“: Martynas Pacevičius 19, Kahlil Thomas 14, Redas Jakubauskas 11 (6 rez.perd).