Visas rungtynes atsilikinėjęs „Neptūnas” turėjo pripažinti „Šiaulių” pranašumą

2020.02.25

Visas rungtynes atsilikinėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ paskutiniajame ketvirtyje kilo į sturmą, tačiau to neužteko persverti rungtynių rezultatą ir klaipėdietės turėjo pripažinti Šiaulių „Šiauliai“ komandos pranašumą rezultatu 60:65 (9:16, 16:20, 14:13, 21:16).
Pirmosios rungtynių minutės abiems komandoms klostėsi gana sunkiai ir padrikai. Vieninteliu „Neptūno“ komandos šviesuliu buvo Lina Mikelevičienė, pelniusi 4 taškus. Tuo tarpu šiaulietės puolime žaidė komandiškai ir lengviau rinko taškus. Sužaidus 5 pirmojo ketvirčio minutes, „Šiauliai“ po eilinio tritaškio įgijo 8 taškų pranašumą (5:13), o Andra Gabalytė buvo priversta prašyti minutės pertraukėlės. Po jos Klaipėdos komandos žaidimas gynyboje atrodė solidžiau – pavyko 3 minutes nepraleisti taškų. Vis dėlto puolimas šlubavo, o per pirmąjį ketvirtį uostamiesčio komandai pavyko pelnyti vos 9 taškus (9:16).
Antrajame kėlinyje Andros Gabalytės auklėtinių žaidimas puolime įgavo pagreitį – per pirmąsias 5 minutes pavyko pelnyti daugiau taškų, nei per visą pirmąjį kėlinį, tačiau gynyboje klaipėdietės nespindėjo ir niekaip negalėjo prisivyti savo varžovių. Sėkmingiau ketvirčio pabaigą sužaidusios viešnios iš Šiaulių prieš ilgąją pertrauką įgijo 11 taškų pranašumą (25:36).
Trečiąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo spurtu 6:0 ir savo varžovėms taškų įmesti neleido net 4 minutes. Tačiau šiaulietės ir vėl pradėjo pataikyti tritaškius metimus, kas joms leido susigrąžinti dviženklį pranašumą (35:47). Andra Gabalytė buvo priversta prašyti eilinės minutės pertraukėlės, bet tai mažai kuo padėjo, o prieš lemiamą ketvirtį „Šiauliai“ disponavo solidžiu, 10 taškų pranašumu (39:49).
Ketvirtajame kėlinyje „Neptūnas“ visomis išgalėmis bandė grįžti į rungtynes ir nors puolimas veikė neblogai, šeimininkių achilo kulnas buvo gynyba. Vis gi ketvirčiui įpusėjus, klaipėdietėms pavyko surengti spurtą 11:0 ir priartėti prie varžovių iki kovinio, 1 taško skirtumo (59:60). 4 minutes tylos „Šiauliai“ nutraukė taikliu metimu iš po krepšio, kurį realizavo Anastasya Sushchyk. Po kelių nesėkmingų abiejų komandų atakų, pagaliau buvo prasižengta prieš Agnę Černeckytę, kuri realizavo vieną baudos metimą ir sumažino savo komandos deficitą iki 2 taškų (60:62). Kitoje aikštės pusėje apsigynusios klaipėdietės turėjo šansą išlyginti ar net perversti rungtynes savo naudai, tačiau nesugebėjo užpulti. Šiaulietės neklydo nuo baudų metimo linijos ir taip įtvirtino savo pergalę.
Klaipėdos „Neptūnas“: Lina Mikelevičienė 26 (11 atk.kam), Agnė Černeckytė 17.
Šiaulių „Šiauliai“: Gintarė Paulauskaitė 17 (9 atk.kam), Urtė Slavickaitė 15 (13 atk.kam), Anastasya Sushchyk 13 (6 atk.kam), Laurita Jurčiūtė 13.